Jak możesz pomóc

Wolontariat

Od 2011 roku organizujemy zajęcia podczas wakacji i ferii zimowych dla młodzieży z autyzmem, podczas których nieoceniona jest rola wolontariuszy. Zwykle zgłaszają się do nas studenci, którzy potrzebują zaliczenia praktyk. Niektórzy z naszych wolontariuszy po miłych doświadczeniach z naszą Fundacją już zawodowo pracę z osobami z autyzmem.

Na co dzień od 2017 roku działa klub "Ku samodzielności" dla dorosłych osób z autyzmem. Zapraszamy również do odbywania stażów i praktyk.

Potrzebujemy wolontariuszy do spraw organizacyjnych, administracyjnych - osób, które potrafią odnaleźć się w biurokratycznej rzeczywistości. Można się do nas zgłaszać mailowo i telefonicznie.

Chcielibyśmy zbudować na nowo naszą stronę internetową. Jeżeli masz odpowiednie umiejętności i chęci, by pomagać w ten sposób - zgłoś się do nas.

 

Potrzebne sprzęty

W kwietniu 2019 roku przenosimy się z użyczanego lokalu w Centrum Dialogu Społecznego w Pruszkowie do nowej lokalizacji przy stacji WKD Malichy. Część sprzętów mamy, natomiast przydałyby się nam niektóre sprzęty AGD (w dobrej kondycji), takie jak pralka, mikrofalówka, żelazko, odkurzacz, deska do prasowania.

Jeśli masz sprzęt do oddania w bardzo dobrym stanie - skontaktuj się z nami.

 

Mamy wiele pomysłów i poszukujemy możliwości ich urzeczywistnienia.

Najbardziej odległym i wymarzonym celem jest utworzenie ośrodka dla osób z autyzmem dla mieszkańców gmin leżących na zachód od Warszawy (powiat pruszkowski i grodziski).

Chcielibyśmy, aby dzieci z tego terenu miały dostęp do przedszkola i szkoły przystosowanych dla osób z autyzmem i nie musiały w najlepszym wypadku pokonywać każdego dnia wielu kilometrów w korkach, żeby realizować obowiązek szkolny, a w najgorszym - zostawać w domu.

Potrzebne jest również miejsce dla osób dorosłych, które powinny mieć kiedyś możliwość wyprowadzenia się od rodziców i dostać szansę na w miarę samodzielne życie. Dlato działamy w ramach inicjatywy Chcemy całego życia.

Najbardziej oczywistym sposobem pomocy, ale nie jedynem, jest wsparcie finansowe naszej fundacji lub też przekazanie terenu i budynku na terenie powiatu pruszkowskiego lub w niedalekiej okolicy.

Poszukujemy również sponsora strategicznego – firmy, która chce brać udział w rozwiązywaniu lokalnych problemów i na dłużej związać się z naszą fundacją, bo planujemy również w najbliższej przyszłości utworzyć klub rodzinny. W jego ramach będą funkcjonować grupy wsparcia i inne formy aktywności zarówno dla osób z autyzmem jak i ich rodzin.

Równie chętnie liczymy na informacje i podpowiedzi na temat konkusów, dotacji i instytucji, dokąd moglibyśmy składać wnioski o dofinansowanie naszych pomysłów oraz ewentualną pomoc w pisaniu projektów. 

Mile widziane z naszej strony są propozycje terapii dla naszych podopiecznych czy też spędzenia wolnego czasu w naszej okolicy - jazda konna, basen, zajęcia artystyczne...

Przydałaby się również pomoc rodzicom w opiece nad osobami z autyzmem. Czasem nie ma z kim zostawić dzieci na kilka godzin, żeby załatwić jakąś sprawę. Chielibyśmy stworzyć bazę danych osób z naszej okolicy, które znają się "na rzeczy" i do których można zadzwonić w awaryjnej sytuacji.

 

FUNDACJA TOTO ANIMO

KRS  0000248799

REGON 140411536

NIP 522 279 70 88

 

Numer rachunku naszej Fundacji: Volkswagen Bank Polska S.A.  68 2130 0004 2001 0466 5378 0001

 

Nasze biuro znajduje się w biurowcu Instytutu Gumowego Stomil w Piastowie przy ul. Harcerskiej 30, pokój nr 25. Na spotkanie można się z nami umówić przez maila lub telefonicznie.