O fundacji

Zarząd:

Magdalena Rapińczuk

Myśl założenia Fundacji zrodziła się daleko, bo aż na Północnym Kaukazie, kiedy pracowałam w Polskiej Akcji Humanitarnej. Parę lat wcześniej obu synów mojej siostry zdiagnozowano autyzm i całej mojej rodzinie było wtedy bardzo ciężko. Stawaliśmy na głowie by jej pomóc i jednocześnie godnie żyć. Jedyne co mogłam zrobić jako młoda dziewczyna to wyjechać, nauczyć się jak działać w trzecim sektorze i zarobić trochę pieniędzy.  Mam wrażenie, że w 2003 roku o pracę w Polsce dla osoby bez doświadczenia i "pleców" było jeszcze trudniej, niż teraz.

Od końca 2006 roku jestem z powrotem w kraju. Przez ponad pięć lat w Polskim Radiu dla Zagranicy prowadziłam audycję o organizacjach pozarządowych i o obcokrajowcach w Polsce. Jestem związana również z kilkoma innymi "ngo-sami". A pozostały czas poświęcam na rozwój Fundacji Toto Animo, dzięki której - żywię taką nadzieję - uda nam się stworzyć przyzwoite warunki życia, edukacji i pracy dla osób z autyzmem i ich rodzin zamieszkujących w Powiecie Pruszkowskim i okolicach. 

Bożena Okuń

Jest urzędniczką w Urzędzie Dzielnicy Warszawa-Ochota i jak nikt potrafi zrozumieć swoich "kolegów z branży". Jednocześnie jest matką dwóch synów ze spektrum autyzmu i jak nikt rozumie problemy rodziców. Zjadła zęby na przepisach dotyczących praw dzieci z autyzmem i ich rodzin, dzięki czemu dosłownie wywalczyła miejsca dla dzieci w szkołach a sobie prawo do pracy zawodowej. Nie jest to zwykła rzecz w naszym kraju. Od zeszłego roku zasiada w Powiatowej Społecznej Radzie do Spraw osób Niepełnosprawnych Powiatu Pruszkowskiego.

Jolanta Kucińska

Monika Cycling

 

 

Rada Fundacji:

Agata Zamłyńska

Anna Matuszewska

Małgorzata Lewandowska

 

Fundatorzy, którzy w 2006 roku zarejestrowali Fundację w Warszawie:

Magdalena Rapińczuk, Agata Zamłyńska, Błażej Piasek

 

FUNDACJA TOTO ANIMO

KRS  0000248799

REGON 140411536

NIP 522 279 70 88

 

Biuro Fundacji znajduje się w Piastowie przy ul. Harcerskiej 30, pokój 25.
Nie mamy stałych godzin pracy biura.

Kontakt do nas: fundacja(at)totoanimo.org

Zamiast symbolu (at) należy wstawić @. Usiłujemy chronić się przed SPAMem.

tel. 509 407 187 (do terapeutów podczas zajęć)

Może się zdarzyć, że nie od razu odbierzemy w godzinach naszej pracy zawodowej.