Pełna chata

Miejsce

Błękitny Domek

Termin

2020 rok

Organizator

Kontakt

totoanimo@o2.pl

Miniony 2020 rok był trudnym czasem dla wszystkich. Kłopoty nie ominęły również naszej Fundacji. W zawierusze innych działań zaniedbaliśmy naszą stronę internetową do tego stopnia, że nasza poprzednia domena wygasła. 

Najważniejsze jednak, że udało nam się kontynuować pracę w Błękitnym Domku w Pruszkowie. Jedyne informacje o naszej aktywności docierały do Państwa poprzez naszą stronę na Facebook, na którą niezmiennie zapraszamy.
A działo się bardzo dużo. I z tego jesteśmy dumni.
Błękitny Domek działa dzięki ścisłej współpracy z Fundacją Kraina OZA.

Dla osób niewtajemniczonych, Błękitnym Domkiem nazywamy wynajęty przez nas dom u zbiegu ulic Zecerskiej i Błękitnej w Pruszkowie nieopodal stacji WKD Malichy.

W 2020 roku zorganizowaliśmy czas pracy w taki sposób, by w miarę bezpiecznie korzystały z niego trzy grupy osób z autyzmem.

Od poniedziałku do piątku spędzają tu czas dorośli mężczyźni z autyzmem, bardzo niesamodzielni, w towarzystwie terapeutów. Spędzają czas na prowadzeniu domu oraz w miarę ich możliwości - uczeniu się. W zeszłym roku oprócz jednego wyjazdu na basen do term mszczonowskich i dziesięciodniowego obozu, w dni powszednie zawsze można było ich spotkać w Błękitnym Domku.
 

Gdy doroślaki byli na wyjeździe Błękitny Domek zajęli "mieszkańcy weekendowi". Jest to czteroosobowa grupa dzieci z gminy Michałowice. Zazwyczaj przychodzą do nas na zajęcia w soboty lub niedziele. Dzięki dofinansowaniu ze swojej gminy spędzają czas na sportowo, poznają swoją małą ojczyznę, wyjeżdzają bez rodziców z naszymi terapeutami na krótkie wypady za miasto - a wszystko po to, by stawały się możliwie samodzielne i mogły uczestniczyć w życiu społecznym. Czasami zostają w Błękitnym Domku na nocowankę. 

Z czterech kątów Błękintego Domku korzysta również grupa dorosłych lub prawie dorosłych osób z Zesołem Aspergera. W 2020 roku nasz klub był dla nich bardzo ważnym miejscem, w którym mogli znaleźć zrozumienie i uczyć się przydatnych umiejętności, takich jak gotowanie, majsterkowanie, planowania w życiu codziennym.

Moglibyśmy robić jeszcze więcej, gdyby nie to, że obecny Błękitny Domek ma ograniczoną powierzchnię. Mamy nadzieję w przyszłości rozszerzyć swoją działalność, bo zapotrzebowanie na pomoc ze strony osób z autyzmem i ich rodzin w naszej okolicy jest duże. 

Jeżeli chcesz nas wesprzeć finansowo darowizną pdajemy nasz numer rachunku bankowego 68 2130 0004 2001 0466 5378 0001.
Jeżeli możesz przekazać  nam 1% swojego podatku dochodowego, podaj w rozliczeniu PIT numer KRS 0000248799.

 

Błękitny Domek pozdrawia!

Partnerzy / sponsorzy

PFRON
Gmina Michałowice
ludzie dobrej woli